ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Сугарески: Градиме нов кружен тек кај новата автобуска станица

687

Кандидатот за градоначалник на Прилеп Горан Сугарески од редовите на СДСМ денеска со изјава појасни дел од проектите од неговата програма. “Тесното сообраќајно грло кај новата автобуска станица, го решаваме со изградба на нов модерен кружен тек.

Со новиот сообраќаен режим на овој дел од градот, ја зголемуваме безбедноста на сите учесници во сообраќајот.

Градиме современа сообраќајна инфраструктура, како основа на локалниот економски развој”посочува Сугарески .

 

 

 

 

 

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе