ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Талевски: На ред е прочистување на правосудството од корумпираните судии и обвинители

518

Кандидатот за пратеник од редовите на СДСМ во ИЕ 4 Миле Талевски преку видео обраќање денеска се осврна на неколку поенти од изборната програма на партијата кои се однесуваат на судството, правосудството, администрацијата и владеење на правото.

За само три години, ги поставивме основите за правна држава. Сега, на ред е прочистување на правосудството од корумпираните судии и обвинители! Судиите кои застаруваат предмети ќе бидат разрешени по автоматизам, меѓу другото истакнува Талевски. Целосното видео обраќање проследете го на линкот:

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе