ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тампон за ул. „Цане Кузманоски“ во Чачорица

682

Тампон за на крак долг 200 м. од улицата „Цане Кузманоски“ во урбаната заедница „Чачорица“. Со реализацијата на овој зафат обезбедени се услови за поставување на асфалт .

Доколку дозволат временксите услови, велат наделжните,  недела би завршиле и зафатите околу асфалтирањето на оваа  уличка во населбата „Чачорица“.

Ова е само дел од годишната програмата на Општина Прилеп за реконструкција на улици и патишта.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе