ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тунел за дезинфекција, донација за прилепската болницата

707

Тунел за дезинфекција денеска се најде пред влезот на Општата болница “Борка Талевски“ . Миле Талевски  со неговото семејство , (инаку, во опшественото-политчко живеење ги има функциите на Претседател на Советот на Општина Прилеп и актуелен претседателна на ОО на СДСМ-Прилеп) ,  денеска донираа тунел за дезинфекција во прилепската болница.

„Предизвикот пред кој сме сите исправени – пандемијата на коронавирусот, од нас бара лична одговорност, солидарност и хуманост.  Од тие причини, а со цел да им помогнеме на нашите здравствени работници кои се на првата борбена линија во битката со невидливиот непријател – вирусот КОВИД-19, јас и моето семејство денеска дониравме тунел за дезинфекција за потребите на Општата болница „Борка Талески“ – Прилеп.Тоа е најмалку што можеме да направиме, за да им помогнеме и да им оддадеме заслужена почит и признание на здравствените работници, за нивната секојдневна пожртвуваност и несебична борба за зачување на здравјето на граѓаните.„-исткана Миле Талевски

Тој упати и апел  до сите мои сограѓани и стопански субјекти  кои се во можност да донираат и да помогнат, да го направат тоа,со цел  да мсе надминат последиците од коронавирусот и да се  намали неговото ширење.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе