ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ВИДЕО) Од Могилата на Непобедените, митинг на ВМРО ДПМНЕ најави Јовчески, а Проданоски посочи дека неможе да се менува историјата

По повод 11 -ти Октомври

1.276
Оддавајќи им почит на  борците, народните херои и жртвите што Прилеп кои ги  дал своите живот во народноослободителната антифашистичка војна, кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ, Борче Јовчески повика на присуства на централниот митинг, која вечерва,  во 19:30 часот ќе се одржи на плоштадот “Методија Андонов-Ченто”,со цел граѓаните на Прилеп да ги слушнат проектите кои ги нуди.
А, носитлот на советничката лисата на ВМРО ДПМНЕ, Дејан Проданоски поклонувајќи се пред споменците на народните прилепски херои и револуционери, посочи дека денеска е голем ден “ден кој пред 80 години е запишан како почеток на вооружената борба против фашистичкиот окупатор, окупатор, кој актуелнава власт од неразбирливи причини се обидува да го прикаже како посебна администрација! Но, животите на овие 462 борци во криптата зборуваат токму за спротивното.“ рече тој
Изјавите, можете да ги проследите подолу :

https://www.facebook.com/ProdanoskiDejan/videos/575189707018340

 

https://www.facebook.com/borchejovcheski/videos/163226115930024

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе