ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Владо Илиевски : кошаркарската бајка за нас ќе трае доживотно (видео + ФОТО )

650

Со тројката на Владо Илиевски на 11,3 секунди , македонската кошаркарска репрезентација го направи најголемото изненадување пред десет години на европскиот кошаркаркарски шампионат во Литванија.Нашата селекција не само што го изненади домаќинот , туку направи вистинска сензација која одекна ширум светот

“Леле луѓе што направивме” беше легендарната изјава на македонскиот кошаркарски бисер, кој за Радио Пела вели дека и денес по кој знае колку пати прегледаното видео од најгорделивиот момент за македонската нација, кошот за пресврт и триумф , сеуште му лазат морници а во исто време не избледуваат и спомените од таа кошаркарска бајка пред преполната сала во Каунас.

Разговорот со Влатко Илиевски во целост можете да го погледнете подолу во видеото.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе