ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ВО РК ПРИЛЕП ЗАСЕГА ДВЕ НОВИ ЗАСИЛУВАЊА

750

Првиот овогодишен собир на машкиот суперлигаш Прилеп се одржа во салата од СОУ „Ристе Ристески – Ричко“. Тренерот Горан Кузманоски – Таста им даде одмор неколку дена на голманот Зураби Цинцадзе, централниот бек Мириани Гавашелишвил и десното крило Реваз Чантурија кои имаа натпревари за репрезентацијата на Грузија, додека пивотот Александар Тренчевски е единствениот кој замина, во Финска, но со намера да се врати за плеј-аутот.

Многу важно е што повредените заздравуваат – левото крило Казеин Рустамов и пивотот Сашко Манчески. Што се однесува до нови играчи, двајца веќе дојдоа 23-годишниот централен бек Марио Гичев и 20-годишниот пивот Марко Трајковски (двајцата од Тиквеш), а можно е да дојде и трет, на бековска позиција. До продолжението од Супер лигата на 3 февруари претстојат неколку пријателски натпревари, меѓу кои два на 21-22 јануари со Дубочица во Лесковац.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе