ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во тек е рехабилитација на неколку прилепски улици

692

Се асфалтираат неколку улици во Прилеп:  крак од улицата „Јоска Јорданоски“, наспроти старата општинска зграда, а деновиве екипите ќе работат на улицата„Браќа Ламески“ и дел од „Киро Пајмакоски“. Увид во градежните активности денеска изврши градоначалникот на општина Прилеп  Борче Јовчески.

„Деновиве се започна со реконструкција и рехабилитација на крак од улица „Јоска Јорданоски“, „Киро Пајмакоски„ и „Браќа Ламески“ во должина од 400 метри. Во најскоро време пред снеговите, очекуваме дека во функција и сообраќај ќе бидат пуштени улиците од овој дел на градот“, истакна градоначалникот Јовчески.

По нивелирање на шахтите, ќе се постави нов асфалтен слој

со вкупна површина нод 960 м2 . Реконструкцијата и рехабилитацијата

на сообраќајниците ќе трае се додека дозволуваат временските услови.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе