ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За една седмица 31 новозаразени во Прилеп

714

Изминатата седмица, за периодот од 9 до 15 август 2021 година, како што информираат од Центарот за јавно здравје , во општина Прилеп имало 31 нов случај на Ковид-19, а од последици на коронавирусот починало едно лице. Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 51, од кои, 9 лица се хоспитализирани, а останатите се наоѓаат на домашно лекување. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.385. Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 427 лицa.  

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе