ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Зачестуваат физичките напади врз жени и пријавите во полиција за вакви случаи

Од полицискиот билтен

966

На 19.10.2021, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода лицето соиницијали Б.Ц.(31) од Прилеп затоа што физички нападнал 30-годишна жена од Прилеп. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава информираат од СВР Битола

И, вчера (18.10.2021 ) било нападнато 37- годишно  женско лице,овој пат од друго женско лица. Во ОВР Прилеп,  лицето со иницијали  А.В.(37) од Прилеп пријавила дека на ул.„Јанче Крстечанец“ во Прилеп, по претходна вербална расправија, била физичка нападната од В.Д.(женско лице) од Прилеп.  И,по овој случај се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Вчера (18.10.2021 ) во ОВР Прилеп,и лицето со иницијали Г.П.(52) од с.Вранче, прилепско, пријавил дека на ул.„Орде Чопела“ во Прилеп бил физички нападнат од Ѓ.П од с.Ореше, кој бил со уште две лица.

Се преземаат мерки за расчистување и на овој случај .

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе