ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Збогатен шумскиот фонд во Крушево, засадени над 100 дрвца

416

Околината на Крушевско Езеро од денеска е збогатена со над 100 нови дрвца во акција иницирана од компанијата СЕКЕ со поддршка на општина Крушево и ПСШ „Липа“.

„Ова е веќе традиција и ќе продолжиме така. Наша среќа е што во Крушево има една општествено одговорна компанија како СЕКЕ којa не само што иницира, туку и финансиски и логистички ги спроведува активностите. Се заблагодарувам за поддршката и на ПСШ „Липа“ затоа што ова што го правиме го правиме за иднината на Крушево“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Пошумувањето беше спроведено во рамки на тренинг програмата за општествена одржливост која ја спроведува компанијата за производство и проработка на тутун, а програма вклучува поеќе општествено одговорни активности и проекти и компанијата ја спроведува пет години .

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе