ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЖРК „Деспина“ во пријателски меч лесно го совлада Пелистер

776

Првиот контролен натпревар, синоќа, во подготвителниот дел на ЖРК “Деспина“ против екипата на “Пелистер“ беше успешен.  Домаќинот ЖРК „Деспина“ во текот на целот натпревар водеше со предност од неколку голови и убедливо ги порази гостинките со 28:19 (15:9). Тренерот на екипата, Страшо Илиоски имаше можност да ги тестира сите ракометарки кои му се на располагање и генерално е задоволен од прикажаното, иако имаше доста технички грешки и од едната и од другата страна , а на теренот не можеше да се почуствува дека се игра суперлигашки ракомет.

Екипата на ЖРК Деспина во овој подготвителен дел од новата суперилгашка полусезона се подготвува интензивно, во салата на СОУ “Р.Р Ричко“. Стручнот штаб очекува девојките да одиграат уште неколку контролни натпревари до почетокот на првенството на 02-ри март. Нема промени во составот и тимот успешно ќе рабтои  да излезе од дното на табелата.

На крајот од есенската полусезона во ракометната женска лига,  ЖРК „Деспина“ заврши на седмото место со 13 освоени бодови, а  под нив се најдоа само екипите на Гевгелија ,  Цемакс и Овчеполе со нула бодови. На табелата води ЖРК „Металурт“ со 36 бода

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе