ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Златна плакета за најдобар менаџер на ЈСЕ-Ирена Јакимоска

732

Менаџерот на компанијата, Комфи Ангел-Прилеп, Ирена Јакимовска е добитничка на златната плакета од Европското здружение на Менаџери на југоисточна и средна Европа за најдобар менаџер на компанија.
Церемонијата на доделување на наградите се одржа на  05, Јули 2018 год. во Сараево, Босна и Херцеговина.
Златната Плакета НАЈМЕНАЏЕР И НАЈ КОМПАНИЈА 2018 – ШАМПИОН ВО БИЗНИОТ е награда за најголеми менаџерски резултати, постојани инвестиции во нови проекти и исклучително успешно водење и развој на бизнис без граници како и извонредните резултати на една извозна компанија која се доделува како најголемото признание од Независната агенција на Менаџери и списанието “Euromanager”
Поради службено патување, Ирена Јакимовска не беше во можност лично да ја подигне наградата.Во незино име ја подигна незината мајка, Златка Јакимоска.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе