Прилеп
недела, 8 септември, 2024
Пела Радио

Победа загуби во Струмица – бодовите за Беласица (ВИДЕО +ФОТО)

Црвено белите во рамките од петтото второлигашко коло , во Струмица загубија од Беласица со резултат 3:1 полувреме 2:0.Домаќините со два ефектни гола по првите 45 минути го најавија триумфот , но реакциите од страна на прилепчани се за 54 минута , кога Победа односно играчот со број 7 Беким Алиоски прави соло пробив и следи старт во шеснаесетникот од страна на играч на Беласица , Давид Стојков со број пет а не е досуден удар од белата точка.Акцијата во видеото е на 53:30 мин  и може да се види дали е за анализа или не ?

Во следното 6-то коло прилепчани ќе ја пречекаат екипата на Новаци 2006.

Би можело да ве интересира

( Фото – Видео) Пионерите нa ФК “Победа“ го освоија Купот на Македонија и го донесоа пeхарот во Прилеп