Прилеп
недела, 8 септември, 2024
Пела Радио

РК Прилеп сеуште на дофат до сигурен опстанок во Супер лигата

Во неизвесен натпревар, РК Прилеп, во салата на Автокоманда во Скопје, попладнево не успеа да обезбеди сигурен опстанок во елитното друштво од како загуби со 34:33 од дебитантот РК Мулти Есенс.

Првото полувреме се одликуваше со брза и ефикасна игра во која и покрај водството од 15:10 на домаќините, на крајот од првите 30 минути РК Прилеп обезбеди предност со 20:19 .

Вториот дел од натпреварот слично како и претходно, продолжи со неизвесна борба и  надигрување до последната минута кога на минута пред крајот, предноста на домашниот тим од 33:32, Рајатоски не успеа да го „стопи“.

Би можело да ве интересира

Во Пелагонија: Крушево со највисока излезност, Могила со најниска

Гордана Цветаноска

Екипата на Младост 96 е нов македонски шампион во пинг-понг (фото)

Елизабета Филипоска

(ВИДЕО) Датумот пролонгиран, локацијата иста, течат финалните подготовки за Прилепскиот пивски викенд

Порталот ПелаМК користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Можете да се откажете во секое време. Прифаќам Повеќе