ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Александар и Дац заедно со Нино со нова музичка верзија на Бабино Девојче (ВИДЕО + ФОТО)

946

Уште едно , во низата одлично музички скоцкани дела на дуото Александар и Дац , сега заедно со кумановскиот пејач Нино Величковски. Тие ја популаризираја песната “Бабино девојче”.

Оваа нова музичка верзија е посветена на Мичо Божиноски кој ја има напишано музиката за оваа народна песна.

Во продолжение погледнете како тоа изгледа и звучи кога тоа го прави триото Александар , Дац и Нино Величкоски. Со прекрасната “Бабино Девојче” тие ја изненадија музичката публика со супер преработка.Прекрарсно , уживајте.

https://www.youtube.com/watch?v=b5dK8VecaXM

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе