ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нови 5 случаи- 742 лица заразени од пандемијата до денеска

1.078

Од Центарот за јавно здравје -Прилеп информираат дека денеска среда, 7 октомври,во општина Прилеп има 5 нови случаи на коронавирус, а 14 лица оздравеле од заразната болест. Бројот на активни случаи изнесува 132, од кои 103 се наоѓаат на домашно, а 29 на болничко лекување.Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 222 лица.Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 742.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе