ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бомба во центарот на Прилеп – ФОТО

2.824

Откриена бомба во кафетерија Кафеин во центарот на Прилеп. Со оглед на тоа што денеска во Прилеп е пазарен ден, а станува збор за најфреквентно подрачје, во близина на градскиот саат граѓаните видно вознемирени и во паника, а посебно дуќанџиите наоколу .

Некаде, околу 11 часот и 30 минути , по дојава, итна интервенција направи полицијата која  пристигнале на лице место, заедно со едно противопожарно возило каде беше  откриена и деактивирана една бомба во каетеријата „КафеИн“ во центарот на Прилеп.  Кафетеријата е веднаш испразнета,  а се претпоставува дека во неа се поставени  три експлозивни средства Пешачката зона е веднаш блокирана од страна на крим техниката од СВР – БИтола , а полицијата неколку часа работеше на случајот, со цел да се открие дали има сеуште некое експлозивно тело во кафетиријата и да ја стави пешачката зоната безбедна.

Бомбата се наоѓа меѓу ови две столици,доли до нивните ногарки

Како редакција се обидовме да стапиме во контакт со портпаролот на СВР-Битола, со цел да дознаеме подетални информации за оваа случка, но не успеавме да ја добиеме

Во текот на денот очекување информации од надлежните.
ФОТО:

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе