ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дарко Цуцулоски е новиот командир на ПС Прилеп

1.990

Со решение издадено на 21.04.2021 година од страна на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, за в.д командир на ПС од Општа надлежност-Прилеп е назначен Дарко Цуцулоски, ги информира претставникот на Полициската станица од Општа надлежност-Прилеп, Игор Каравилоски, советниците на Општина Прилеп на денешната Седница на Советот на Општина Прилеп, која се одржа онлајн.

Патем, sоветниците ја изгласаle и информацијата за безбедносната состојба на подрачјето на ПС од Општа надлежност-Прилеп за второтo полугодие од 2020 година, а расправаle и за новонастаната состојба по притворањето на командирот на ПС Прилеп, што се случи неодамна во полициска акција на МВР и американската ДЕА при што беше запленета дрога во вредност од 800 илијади евра.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе