ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ДЕСПИНА ГО СОВЛАДА ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – 21:29 (12:13)

604

Ракометарките на Деспина, на гости, против екипата на „Овче Поле“ славеа победа .А, ракометаркит на Оцче Поле, ниту во десеттото коло не успеаја да стигнат до првите поени во Женската лига  и досега се без бод. Деспина го совлада противникот со убедливи 21:29.

Овој дуел меѓу две екипи од долниот дел на табелата мина во комплетна доминација на екипата на  „Деспина“. Гостинките тргнаа силно уште на стартот, но и покрај малото враќање во игра од Овче Поле, Деспина беше тимот со предност по првите 30 минути.

Во вториот дел, мотивираноста на домаќинките падна, а истото Деспина успеа да го искористи и да дојде до 11:1 со што мирно им се препушти на последните минути од натпреварот.

За ЖРК ДЕСПИНА настапија: Димитриеска, Боризоска 1, Е. Рипилоска, Ристеска, Камческа 5, Крстевска 2, Цветкоска 1, Ристеска, Димитрова 3, Богеска, Конеска, Камческа 7, Седлоска 2, Л. Рипилоска 8.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе