ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Фатен дрвокрадец, одземени дрвата и возилото

467

Полициски службеници од СВР Битола-ОВР Крушево- Полициска станица Крушево, денеска(06.09) во Крушево на м.в. Порта при преземање на мерки по ОА „Гора”затекнале патничко моторно возило лада нива со битолски регистарски ознаки  управувано од Д. М.(58)од Крушево натоварена со нежигосани зелени дабови огревни дрва. Возилото и дрвата се одземени  и  предадени на шумска полиција, a по документирање на настанот против Д. М. ќе следува соодветна кривична пријава.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе