ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Фото) И, тие помогнаа-успешна хуманитарна акција на Спасителната служба „Златоврв„

758

Спасителната служба „Златвоврв„ пред градскиот саат во Прилеп организира активности за соберање средства за помош за лекување на 23-годишниот Виктор Петрески од Прилеп кој боледува од C20-малигна неоплазма на ректумот. Саботниот ден беше посветен за прикажување на можностите „како да се биде спасител„, а за сето тоа се интересираа најмногу најмладите прилепчанчиња, кои се „возеа“ на јаже, се качуваа на јаже, учеа како да одат на јаже …

Средствата собрни од Хумаитарната акција, насловена „Да спасиме човечки живот„ ,се донирани на сметката на Виктор Петрески. Виктор моментално се лекува во приватната клиника “Aџибадем Систина„

Инаку, за оние кои неможат да бидат дел од акцијата можат да помогна донирајќи на Жиро сметка за донации: Весна Петреска 300027056453021 (Комерцијална банка) Воедно кутии за донации се поставени и во локалите: “Кафе дома” (економско училиште), “Кино кичен бар”, “Хиве кафе” (Могила на непобедените), “Кавали кафе” (кружен тек кај училиште “Гоце Делчев”), Симпл кафе (старо никита).

Девизна сметка за донации од странство: 02-307-0666944.8

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе