ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

“Глембаеви” викендов на репертоарот на театарот “Војдан Чернодрински”

635
Петок (26.11.2021-19.30) и сабота (27. 11.2021 -19.30) на репертоарот на театарот “Војдан Чернодрински”
ќе следи преставата “Глембаеви”, во  режија на Бранко Брезовец
Претставата „Глембаеви“ од Мирослав Крлежа, во адаптација и режија на Бранко Брезовец ,  премиерно беше изведена во Народниот театар „Војдан Чернодрински“ септември 2019 година.
Таа беше дел и од официјалната програма на вториот ден, на овогодишниот Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“.
Во преставата играат Андон Иваноски, Даниела Иваноска, Зоран Иваноски, Трајче Иваноски, Ангела Наумоска, Димитар Црцороски, Исидор Јованоски, Игор Трпчески и Ана Митоска-Стојаноска. Музиката е на композиторот Никола Мицевски, сценографијата е на Ивана Кнез, а костимите на Сузана Брезовец.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе