ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Како со додатоци на храната најбрзо и најдобро да го подобриме имунитетот?!

763

Хроничен замор, поспаност, болка во мускулите и зглобовите,често разболување се најчестите симптоми за намален имунитет. Доколку ги имате овие знаци, погрижете се да го подобрите вашиот имунитет.

Уредува:
Јасмина Трајкоска, фармацевтски техничар
Аптека ”2005 ВИВА ФАРМ” – Кривогаштани

Што е тоа – имунитет?
Способност на организмот да се одбрани од вируси, бактерии, паразити и останати инфекции е имунитет. Неговата основна задача е да ги препознае овие “непријатели” и да ги неутрализира и да ги отстрани од организмот. Многу фактори влијаат каков ќе биде нашиот имунитет – од наследни, па се до начинот на живот (средината во која живееме,изложеност на стрес, храната која ја внесуваме …). Современиот начин на живот препознава многу додатоци во исхраната за подобрување на одбрамбениот механизам, односно имунитетот. Ви претставуваме само еден од нив:

Новиот производ на PharmaS PRO BetaGlukan 1275mg е иновативна и единствена комбинација на природни состојки со висока чистота за силен имунитет со само 1 доза на ден !!!

PRO BetaGlukan 1275mg PharmaS содржи високопрочистен (мин.85%) бета (1,3/1,6)-Д-глукан во целосна дневна доза од 1275 мг. доза која е три пати поголема во однос на постоечките препарати на пазарот,со што има посилно и поефективно дејство, како и пробиотик, витаминЦ, витамин Д и Цинк.

PRO BetaGlukan 1275mg PharmaS ја зголемува имунолошката активност за 50-120 % во тек на првите 72-96 часа по перорална апликациа (преку уста).

  • Бета (1,3/1,6)-Д-глукан овозможува активирање на имуниот систем и се препорачува за сите кои имаат намален имунитет или како превенција од респираторни, бактериски, вирусни или габични инфекции кај деца и возрасни. Исто така помага и кај алергии и атописки состојби на кожата во процесот на брзо зараснување на рани. Докажан природен препарат со одлични терапевтски ефекти.
  • Пробиотиците покрај тоа што ја одржуваат природната рамнотежа на цревата, намалуваат дијареа предизвикана од третман со антибиотици,овозможуваат подобрување на имунолошката функција и зголемување на отпорноста на оргазнизмот кон чести инфекции.
  • Витаминот Ц,Витаминот Д и Цинкот допринесуваат за одржување на нормална функција на имуниот систем.

Се препорачува употреба на само 1 кесичка на ден растворена во чаша вода за возрасни и деца над 12 години.
Пакување со 30 кесички.

ИЗБЕРЕТЕ ГО НАЈДОБРОТО ЗА ВАС И ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО !!!

PRO BetaGlukan 1275mg PharmaS – ИНОВАЦИЈА, ЕФИКАСНОСТ И КОМПЛЕТНА ЗАШТИТА БЕЗ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ !!!

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе