ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

КАПИНКОВСКИ: ПУБЛИКАТА НИ Е ВЕТЕР В ГРБ!

357

Наближува големото фудбалско дерби кое е денеска од 17 часот на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, Победа – Беласица. Ривалите се наострени за фер-борба, а тренерите ги даваат последните совети кон своите фудбалери. Еве што вели Димитар Капинковски, шефот на Стручниот штаб на Победа:

 

– Како и на секој меч, така и сега ние сме подготвени да одиме на победа, со оглед на нашиот план за првото место и директниот влез во Првата лига. Беласица е квалитетен противник, кој пролетва нема примено гол и реди само победи, освен ремито со нас. Оттука, ќе биде интересен натпревар за гледање, а се надеваме дека на крајот ние ќе се радуваме. Сите играчи ни се на располагање, немаме казнети ни повредени. Што се однесува до многубројната публика, ќе ни биде наш ветер в грб, за да ни помогне во настојувањето да триумфираме – рече Капинковски за Радио Пела.

Колку е големо дербито, само по себе е потврда делегирањето на скопската судиска тројка, предводена од интернационалниот судија Александар Ставрев.

Извор: www.shampion.mk

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе