ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Левица во герила акција на Могилата на непобедените (ВИДЕО)

3.565

Активистите на Левица при чествувањето на  80 години од народното востание на меморијалниот комплекс „Могила на непобедените“во Прилеп со герила акција  го попречија движењето на државните делегации при положувањето  цвеќе во меморијалниот комплекс.

Од стартот на полагањето на цвеќе на делегациите присутни на Могилата на непобедените во Прилеп активистите на Левица стоеја во центарот на комплексот, и беа заобиколувани од делегациите.

Носителот на советничката листа на Левица од Прилеп Иван Јованоски при положувањето на цвеќе со премиерот Зоран Заев разменија „дијалог“. Активистите на Левица реагираа и при интонирањето на државната химна бидејќи била најавена како химна на Република Северна Македонија. Според нив, химната е на Република Македонија.

 

https://www.facebook.com/LevicaPrilep/videos/1572605346433396

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе