ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нови работни места на пазарот на трудот во Прилеп

1.263

Од денеска отворени се нови огласи за вработување  во фабриката на “Гентерм” сместена во технолошко-индустриската зона Алинци во близина на Прилеп.

Според огласот објавен на веб страната на Агенцијата за вработување, фабриката има потреба од 100 нови работници за извршување едноставни работи на производствена линија.

Покрај овој оглас, фабриката има потреба и од ангажирање на инженер,чии детали можат да се најдат на селдниот линк: http://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/process-engineer/58674

Прилепска пиварница,пак, бара вилушкарист, а огласот важи до 13-ти јануари , менувачница во Прилеп бара шалтерски работник ,а Едукативени центри во Прилеп  бараат: насавник по математика ,англиски јазик,германски јазик ,наставник за работ со деца…Моментно во Прилеп има 153 активни оласи ….

 Работа во Германија отсега и преку Фејсбук

А, до работа во Германија отсега и преку Фејсбук,објавува вработување.ком. Германското биро за вработување објави список на страници каде може да барате работа во Германија  . Групите можете да ги посетите на следните линкови: РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА-ПОМОШ-ИНФОРМАЦИИОдиме во Германија-народна група и Работа и стан во Германија.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе