ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа повторно ремизираше

807

Во натпревар од 6-тото коло на Втората лига-Исток, попладнево, на стадионот на Могилата на непобедени, фудбалерите на Победа одиграа 1-1 со тимот на Осогово од Кочани. Ова е второ домашно реми на Победа. По ремито со Плачковица во 4-тото коло, ова е втор домашен нерешен резултат на црвено-белите. Со ова реми се Победа загуби 4 бодови на свој терен против екипи директни конкуренти, а со кои бодови екипата ќе беше во врвот на табелата.

Стрелци на головите: Ангелески во 13 та мин. за Победа, и Велинов во 23 тата мин. за Осогово.

Победа настапи со : Котевски, С. Спиркоски(од 46 мин Бошески), Белески, Петкоски, Колевски (од 57 мин Стомнароски), Дебрешлиоски (од 81 мин Илијоски-Кисески), Ангелески, Јошески(од 46 мин Митрески), Алимоски (од 81 мин Ф. Спиркоски) и Димоски.

Во следното 7-мо коло во сабота на 10-ти октомври Победа гостува во Кавадарци со Тиквеш.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе