ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа в сабота гостува во Струга

377

Во сабота на 23-ти јули од 17.30 часот во Струга е закажан следниот контролен меч на Победа со домашниот прволигаш Струга Трим Љум. А, денешната жрепка во ФФМ сакаше токму со струшкиот прволигаш Победа да го има и “огненото крштевање” во елитното друштво со гостување во Струга во рамките на првото коло на 6 ти или 7ми август.

Наредната среда, пак на 27-ми јули на Градскиот стадион ,,Гоце Делчев” од 17.30 часот. љубителите на фудбалот од Прилеп првпат на свој терен во подготвителниот период ќе ја бодрат Победа на пријателски меч со албанскиот тим Егнатиа. Ова е комплетниот распоред за новата сезона:

Натпреварите во новото првенство стартуваат на 6/7 август 2022.

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе