ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Попушти мост на железничката линија кај Црна река – Од октомври не сообраќа возот Скопје-Солун

769

Меѓународниот патнички воз на релација Белград – Солун – Белград од октомври до 15 јуни следната година, нема да сообраќа.  И, покрај напорите на  Македонски железници-транспорт, по состанокот одржан во Белград, од „Србија воз” биле категорични дека оваа железничка линија им е неисплатлива да вози во текот на целата година.

Попуштил мост на железничката линија Велес-Гевгелија

Железничкиот сообраќај Велес-Гевгелија од денеска ќе биде во прекин поради појавени деформации на бетонски мост што се наоѓа помеѓу станица Градско и крстосница Кукурeчани.

Како што соопштуваат од МЖ Транспорт, прекинот ќе трае до завршување на санацијата на дефектот.

Во меѓувреме, возовите кои сообраќаа на релација Скопје-Гевгелија и Гевгелија-Скопје, ќе сообраќаат само до Велес и обратно.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе