ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп повторно на врвот според новозаразени со корона вирус, утре ќе заседава Кризниот штаб

1.786

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања за Ковид-19, при што се регистрирани 1288 нови случаи на заразени со коронавирусот, информира Министерството за здравство. Во изминатото деноноќие починале 39 лица, а оздравеле 1078 пациенти. Од новозаразените 1288, најмногу се од Скопје – 570, додека повторно Прилеп е во врвот со вкупно 78 новозаразени од Ковид 19. Починати се 39 лица, од кои шеснаесет се од Скопје и тројца прилепчани. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1078 оздравени пациенти од кои 36 од Прилеп. За утре, најавена е седница на Општинскиот кризен штаб на која ќе се одлучува за евентуални нови мерки кои би се применувале на локално ниво.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе