ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп повторно со неславно второ место по бројот на новозаразени со Ковид

826

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.549 тестирања, а регистрирани се 415 нови случаи на Ковид-19, и тоа во: Скопје – 170, Прилеп – 62, Кавадарци – 32, Велес – 25, Неготино – 20, Охрид – 12, Струмица – 11, Гевгелија – 10, Куманово, Тетово и Штип по 8, Богданци – 7, Струга – 6, Крива Паланка – 5, Кратово, Демир Капија, Кочани и Крушево по 4, Гостивар и Кичево по 3, Битола, Делчево и Валандово по 2 и Виница, Дебар и Демир Хисар по 1.

Регистрирани се и 244 оздравени пациенти, и тоа од: Скопје – 110, Кавадарци – 24, Прилеп и Велес по 17, Куманово – 12, Струмица – 9, Битола – 8, Ресен – 7, Гостивар – 6, Неготино и Берово по 5, Тетово – 4, Штип – 3, Охрид, Кратово, Демир Капија, Виница, Радовиш и Дојран по 2 и во Богданци, Крива Паланка, Кочани, Кичево и Пехчево по 1.

Пријавени се 19 починати лица. Како што информираат од Министерството за здравство, во таа бројка влегуваат и шест пациенти што починале во текот на ноември и декември минатата година. Меѓу починатите, 11 се пациенти од Скопје (69, 75, 80, 65, 66, 61, 67, 72, 76, 71 и 68 години), двајца пациенти од Тетово (79 и 65 години) и по еден пациент од Куманово (50), Прилеп (78), Велес (77), Охрид (87), Кичево (51) и Гевгелија (69). Од пријавените смртни случаи, 18 се починати во болнички и еден во домашни услови.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе