ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре слободен ден за екипите на светиниколскиот турнир

636

Вчера се одиграа 14 натпревари во рамките на 6-тиот ден од светиниколскиот турнир во мал фудбал. Шест натпревари се одиграа помеѓу пионерите, 7 помеѓу сениорите и еден помеѓу ветраните.

Резултати од вчерашниот ден на турнирот :

ПИОНЕРИ генерација 2005

„Слаткарница Дизниленд“ – „Кафе Вирус“ 2:1

ПИОНЕРИ генерација 2006

„Меди Колароски” – “Алек Палада Фриз. салон” 1:4

„Ла Костас-Победа”–“Алек Палада Фриз. салон” 3:3 (4-3) пен.

ПИОНЕРИ генерација 2007

„Теко Солар Јуниор” – “Победа” 2:1

„Касни Порасни” – “Корзо” 1:2

ПИОНЕРИ генерација 2005

„Кабелнет” – “Слаткарница Дизниленд” 0:4

СЕНИОРИ

„Буларт констракшн“ – „Плинови Монт“ 1:2

„Твинс Транс” – “Буларт Констракшн” 7:1

„Мит Карнем” – “Твинс Транс” 3:3 (4-3)пен.

„Волци” – “Тргачо” 3:1

„Марфил” – “Витаминка” 2:0

„Центар за возила Прва Прилеп” – “Марфил” 0:6

„Млади Таленти” – “Мермерен комбинат” 4:2

ВЕТЕРАНИ

„Комфи Ангел” – “Пекара Илсун Дебреште” 3:0

Распоред на натпреварите за денес 18 декември.2017 година ( Понеделник ) :

СЕНИОРИ

16.20 часот “Тео-Теа Тобако Дисконт” – “Тргачо“

17.10 часот “ФК Големо Коњари” – “Волци“

18.00 часот “Виталиа-Ветаџока” – “Теа-Андреа“

18.50 часот “Инфинити” – “Портал“

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе