ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре слободен ден за фудбалерите на турнирот во мал фудбал

577

Денеска продолжуваат натпреварите по групи за сениори на турнирот во мал фудбал  „Св.Никола 2018“ , а утре е слободен ден за фудбалерите.

Пионерите и ветраните  викендов ги завршија натпреварувањата во групи и ги очекуваат почетоците на  полуфиналните и четврфиналните средби.

Турнирот продолжува в среда, а  веќе на 19-ти ,четврток, до петок ќе бидат одржни осминафиналните средби.Викндот ќе се оганизирааа четвртфиналните средби и финалето,како завршеток на традиционалниот турнир во мал фудбал „Св.Никола 2018“, кој и оваа година е во организација на Локалната самоуправа Прилеп, Локалниот спортски Сојуз – Прилеп и Компанијата Комфи Ангел .

Турнирот има хуманитарен карактер, а собраните средства ќе бидат наменети за децата со ретки болести.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе