ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре,петок, ликовна изложба и театарска претстава

767

За вљубениците во ликовната уметност утре, од  12.00 часот во Ликовната галерија од ЦК „Марко Цепенков“ ќе биде отворена изложбата „Приказни од дворот “ од уметницата Симонида Филипова Китановска, која е активен професионален уметник и член на ДЛУМ од 1988 . Нејзината уметничка кариера е константно обележана со бројни меѓународни идомашни претставувања на самостојни и групни изложби.

За почитувачите на театарот, од НУЦК „Марко Цепенков“ – Прилеп за утре ја најавуваат претставата „Каменот“ на театарот „Војдан Чернодрински“, која ќе се одржи со почеток во 18.00 ч. Претставата „Каменот“, е во режија Кристина Димитрова.Заинтересираните можат да направат резервации на влезниците на тел. 076 442 378

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе