ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ВАЖНА ПОБЕДА НА РК ПРИЛЕП

738
Екипата на РК Прилеп со убедливи 35:28 го совлада РК Радовиш во 9. коло на Супер лигата. Во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп домашните ракометари го имаа водството во целиот тек од мечот. На полувреме беше 3 разлика за РК Прилеп – 20:17. Во вториот дел на гостите не им се дозволи да ја загрозат победата, бидејќи тие се доближија само до 2 разлика, а пак составот на тренерот Горан Кузманоски стигна и до плус 7. На крајот сосема заслужен триумф на домашните од 35:28. Три важни бода за вкупно 12 и за место во средината од табелата.
Во следното 9. коло РК Прилеп е гостин на РК Охрид.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе