ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Видео)Час за македонскиот јазик СОУ “К.Јосифоски Питу“

1.013

Со свои лични творби, рецитали од познати македонски поети, за историјата на македонскиот јазик , со правописот и правилното користење на стандардниот македонски јазик и говор , учениците од „СОУ Кузман Јосифоски-  Питу“ -Прилеп, активно се вклучија во одбележувањето на Денот на македонскиот јазик , 5 Мај. Создадоа интересно видео , на часот по македонски јазик.

„Бидијќи ,училиштето е стручно, и е определено со економската струка, менаџирањето и правто , учениците потребно е правилно да се изразуваат и да го користат мајчиниот јазик.Затоа треба да се негува и да се збогатува фондот на зборовите “ – истакна во дел од разговорот порф. по македонски јазик од СОУ „Кузман Јосифоски – Питу“ , Мартина Стојкоска

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: