ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Видно оштетена, се реконструира ул. „Питу Гули„ во Крушево

317

Во тек е реконструкција на дел од улица Питу Гули која ќе се заокружи со изградба на паркинг. Пред поставувањето на асвалтот ЈП „Комуна“ работи на промена на водоводна цевка и реконструкција на приклучоци за вода на домаќинства.

Реконструкцијата се имплементира во рамки на Проектот за поврзување на локални патишта финансиран од Светска Банка и имплементиран од Министерство за транспорт и врски со општина Крушево.

Овој пат беше видно оштетен и беше еден од приоритетите на општина Крушево откако се реконструираа делови од улиците Нико Доага и Партизанска.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе