ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ВМРО ДПМНЕ ја слави победата во Прилеп! Што првично изјави Јовчески? (ВИДЕО)

4.363

Гласот на граѓаните денеска беше испочитуван! Граѓанинот одлучи за вистински промени и иднината на градот! Ветувам дека сите проекти од нашата програма уште утре ќе почнат да се реализираат, домаќински и чесно, и затоа им порачувам да веруваат дека во овие четири години Прилеп ќе биде она што сите го посакуваме ! Да живее ВМРО ДПМНЕ ! Да живее Прилеп и Република Македонија !- изјави Борче Јовчески во првата изјава по првичните објави на резултатите од иборниот процес, како нов градоначалник на Прилеп.

https://www.facebook.com/okprilep/videos/563173851574085

Иако, официјалните резултати од гласањето според ДИК сеуште се очекуваат, членовите и симпатизерите на  ВМРО ДПМНЕ ја славеа победата на плоштадот „Методија Андонов Ченто„на локалните избори во Прилеп.

https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=1268537831&attachment_id=547174316379855&message_id=mid.%24cAAAAAEucWeeCwW8QT18kClLMu98V

https://www.facebook.com/okprilep/videos/580648743080710

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе