ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Водоснабдување за жителите од крушевското село Пресил

Се гради резервоар за вода во с. Пресил

714

Продолжува изградбата на резервоар за вода во с. Пресил. Овој проект ќе ги реши проблемите со водоснабдување во ова населено место, а истото претставува одговор на долгогодишни барања и потреби на жителите на Пресил.

Договорот за овој проект беше потпишан на 29-ти јули и беше извршен вовед во работа , со што и официјално започна реализацијата на проектот вреден 2. 122 272 денари. . Истиот се имплементира во рамки на „Развој на урбани подрачја и одржлив урбан развој“ на Бирото за регионален развој.

По потпишувањето на договорот градоначалникот на општина Крушево, Томе Христоски потенцира дека локалната самоуправа се сосредоточува на основните проблеми на граѓаните при реализација на активностите.

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе