ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

април 2023

Исчезна и последната надеж – Победа се враќа во Втората лига!

Иако, до крајот на сезоната во ПМФЛ остануваат уште три кола, во кои Победа едно коло ќе биде слободни,а потоа ја чекаат соочувања со Македонија Ѓорче Петров и Тиквеш, со денешниот пораз на домашен терен од  екипата на Скопје, шансите за…

Витаминка избрана за најпосакуван работодавач меѓу македонските компании

Витаминка ја доби наградата Најпосакуван работодавач за 2022 година меѓу македонските компанииза производство на храна. Изборот на Витаминка како компанија каде младите би започнале професионална кариера следи по анкетата спроведена од…

(Видео) Борче Јовчески: Во 2023 ќе работиме во доменот на инфраструктурата

Во рамките на акцијата на ВМРО ДПМНЕ „Ова е Македонија за сите” градоначалникот на Прилеп, заедно со Потпредседателот на ВМРО ДПМНЕ , пратениците и Претседателот на Советот на Општина Прилеп ги посетија населените места Мало Коњари, Големо…

(Видео) Николоски од с. Мало Коњари посочи дека Владата не соработува со градоначалниците на ВМРО…

Почнувајќи од овој викенд ВМРО-ДПМНЕ започна акција насловена „Ова е Македонија за сите” која ќе трае до 17 јуни. Во рамките на оваа акцијата, Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски ги посети населените места Мало Коњари,…

Повторно се чистат дивите депонии кај Дабнички завој

Колскиот дабнички пат затрупан во отпад, локацијата „интересна“ за фрлање ѓубре. Од денеска екипите на Комуналец чистат неколку диви депонии по патот за Дабница и во близина на спомен обележјето во Дабнички завој. Освен постојните диви…

Јовчески: Ги исполнуваме ветувањата, започнуваме градежна офанзива!

Општина Прилеп го потпиша договорот за рехабилитација на над 60 улици на територија на општината, информираше денеска преку соопштение до јавноста градоначалникот Борче Јовчески, според кое, во градежната офанзива приоритет ќе има патната…

Во Прилеп не е проблем, а се’ е проблем! (37)

Пишува Зоран Момироски  СКАНДАЛОЗНА ОБЈАВА НА ФБ ПРОФИЛ ОД ЕДНО ПРИЛЕПСКО ДРЖАВНО СТРУЧНО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ. БИБЛИОТЕКАТА ИМ СЕ ЗБОГАТИЛА ПО ДОНИРАНИ  ДЕЛА ОД МЕЃУНАРОДНАТА ИЗДРАВАЧКА КУЌА ,,НОВА ЕРА“ ОД АВТОРОТ  Л.РОН ХАБАРД. НА ИЗГЛЕД…

Исплатени субвенциите за произведен и предаден тутун од реколтата 2022 година

Исплатени се 26 милиони евра за 15.753 производители на тутун, информира министерот за земјоделство Љупчо Николовски на денешната конференција, додавајќи дека вкупната вредност на откупениот тутун во 2022 година достигнала шест милијарди…

СТУДЕНТСКО ЛЕТО ПОВТОРНО ГИ СОБИРА НАЈДОБРИТЕ МЛАДИ ПЕЈАЧИ ОД ЕКС ЈУ РЕГИОНОТ

Пишува: Филип Димкоски  Најстариот фестивал во Босна и Херцеговина, за млади и неафирмирани пејачи „Студентско лето“ го објави годинешниот јавен повик за учество на фестивалот, кој годинава ќе се одржи на 8 и 9 септемри во Маглај.…

Прва самостојна изложба на прилепскиот уметник Славчо Павлоски во родниот град

Во Ликовната галерија од ЦК „Марко Цепенков“ на 28 април, петок, од 19.00 часот ќе биде отворена изложбата „Материјалот и формата“ од уметникот Славчо Павлоски, поддржана од Министерството за култура. Павлоски прв пат во родниот град, во…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: