ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

април 2024

( ВИДЕО ) „Ја грабнав за уши, ја држев така, не знам колку време, сакаше да ме фати за стомак„…

Цане Србиноски (61) од село Дреновци, Општина Долнени, пред четири дена доживеа и преживеа напад од мечка од која, како што вели во разговор со директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, успеал да се…

Се подготвува претставата „Поблиску“ во театарот Војдан Чернодрински

Во театарот „Војдан Чернодрински“ во тек се подготовките за претставата „Поблиску“, текст од Патрик Марбер, во режија на Кирил Петрески. Текстот и авторот првпат се поставува во прилепскиот театар. -Се работи за еден специфичен драмски…

И викендов суперлигашки ракомет – Прилеп домаќин на Голден Арт (ФОТО + ВИДЕО )

Ракометарите на Прилеп на гостувањето кај Скопје без проблеми дојдоа до триумф, кој беше изразен со 11 гола разлика, 32:21.Сега нов предзвик е добро познатиот противник Голден Арт а дуелот е закажан за во НЕДЕЛА со почеток во 15 часот.Ова…

ЗАЕДНО ЗА ПОБЕДА : Прилепчани ајде сите на градски за Победа , за својот клуб , за своите црвено…

Нема дилема , поддршката е повеќе од потребна.Црвено белите во Сабота од 15 часот играат дуел кој е можеби и клучен сезонава на домашен терен против Кожув.По одличната партија во Радовиш и ремито (1:1 ) кај Детонит се очекува…

Што е разликата: IQOS ILUMA споредено со претходната генерација IQOS уреди?

Уредите без чад значително ја променија сликата на пазарот на алтернативи на пушењето. Предводник во оваа категорија несомнено се IQOS уредите. Со загревање наместо согорување на тутунот, уредите нудат подобра алтернатива на цигарите за…

Максим Димитриевски од ЗНАМ: ПОМАЛКУ ПРАТЕНИЦИ, ДА НЕМА АПАНАЖА, ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ДА ГО ПРЕДЛАГА…

Претседателскиот кандидат на Движењето ЗНАМ  за наша Македонија, Максим Димитриевски, вечерва како гости на една од националните ТВ  нагласи дека на Македонија и треба претседател пред  со интегритет, со став, со карактер и со принципи, со…

Поголем дел од листите за пратеници потврдени од ДИК

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница (11 април)  ги потврди повеќето листи за пратеници поднесени од политичките партии и коалициите за претстојните парламентарни избори. Потврдени од  ДИК се листите поднесени од:…

Николовски: Исплатени се 1,5 милијарда денари за субвенции за предаден тутун

На сметките на околу 14.300 тутунопрозводители денеска се исплатени субвенциите за реколтата од 2023 година во вредност од близу 1,5 милијарда денари, соопшти денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски…

Прилепчанец бил нападнат од мечка и се здобил со тешки повреди

Прилепчанец бил нападнат од мечка и се здобил со тешки повреди. Додека ги напасувал кравите на планината Мукос, прилепчанец бил нападнат од мечка , па е хоспитализрана во велешка болница. Настанот се случил на 7 април, а лицето било…

ОК на ВМРО ДПМНЕ -Прилеп :„Венко Филипче е најнеспособниот министер за здравство кој некогаш…

Прес конференција пред градската болница „Борка Талески „- Прилеп одржаа  од ОК на  ВМРО ДПМНЕ. На прес конференцијата беше истакнато следното: „Најнеспособниот министер за здравство кој некогаш Македонија го имала, Венко Филипче,…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: