Прилеп
петок, 18 октомври, 2024
Пела Радио

Со пресврт до реми во Штип за крај на есенската полусезона за Победа (ФОТО)

Откако Брегалница испушти сигурно водство од 2:0 и добиен натпревар , црвено белите денеска ремизираа постигнувајќи му на домаќинот два гола.Домаќините го отворија резултатот преку Додев (18 мин )  а истиот играч пет минута подоцна беше и во центарот на вниманието на овој дуел постигнувајќи го и вториот погодок.Победа во второто полувреме намали на 2:1 Мазари а во 72 минута фудбалерот на Победа , Амос Губам ги постави конечните 2:2.Еве ја и конечната табела на половина од овогодинешниот шампионат.

По ова последно есенко  Победа е деветта со 13  бода а прв противник во пролетниот дел од сезоната за прилепчани ќе биде Работнички.