ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бозоски: Грижата за животната средина, ќе биде во фокусот на нашето работење

587
На денешната прес конференција во ОК на ВМРО ДПМНЕ Прилеп се обрати Диме Бозоски, кандидат за советник од редовите на партијата, кој ги посочи проектите кои се однесуваат на грижа за животната средина:
„Ќе го уредиме речното корито во потег од мостот кај касарните до вливот во градската река. Изработка на проекти за мини прочистителни станици, како предуслов за добивање чист воден тект и средување на кејот на градската река која ќе добие нов урбан изглед.
-Обновување на постојните дрвореди во градот со досадување на нови садници и површини со зеленило.
-Промена на оштетени светилки и оштетени прскалки и ресконструкција на постојните паркови во центарот на градот и приградските населби, како и во и населените места (парк Суд, парк Варош, парк Точила, паркови во Мало и Големо Коњари).
-Реконструкција на уништените паркови и спортски терени и изградба на нови. Комплетна реконструкција, обновување и збогатување со нови содржини на Паркот на Револуцијата.
-Партерно уредување со паркови и зеленило во населба Точила околу К-згради.
-Поставување на автоматски системи за наводнување на парковите“, посочи Диме Бозоски, кандидат за советник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за Прилеп.

 

https://www.facebook.com/okprilep/videos/581221316484948

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе