ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нов триумф за фудбалерките на Деспина за време на подготовките

901

Фудбалерките на Деспина сигурни и во новиот тест натпревар од подготвителниот период. Со високи 4:1 славеа над Љуботен во натпревар во кој прилепчанки го добија и првото полувреме со резултат 2:1.Ова е само еден повеќето пријателски дуели за Деспина до стартот на првенството на 27 Февруари.

На оваа проверка на формата кај фудбалерките , за домашниот соста погодија Јована Ѓорѓиоска , Ангела Стојкоска , Елена Бошкоска и Симона Тасева.Инаку пред дуелот со Љуботен , прилепчанки славеа и против Скопје со минимални 1:0

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе