ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПОБЕДА СЕ ЗАСИЛУВА СО НОВИ ИГРАЧИ

311

Прволигашот Победа објави трето заасилување – Хамза Рамани, 19-годишен играч за врска кој доаѓа од струмичка Беласица.  Претходно Рамани има играно за Велешта и Велазерими, а матичен клуб му е Шкупи.

Во прилепскиот клуб за викендот потпишаа и Методија Делов од Тиквеш, 29-годишен централен дефанзивец и Христијан Коцев од Македонија ЃП, 22-годишен играч по левата страна.

Од клубот сметаат очекуваат и  нови играчи затоа што многумина домашни и странски фудбалери се заинтересирани да настапуваат во црвено-белиот дрес на Победа.

Инаку, Победа своите тренинзи ги обавува на стадионот на Могилата на непобеденит и веќе во сабота на 23-ти јули во Струга е закажан  контролен меч со домашниот прволигаш Струга Трим Љум.  В среда на 27-ми јули на Градскиот стадион ,,Гоце Делчев” од 17.30 часот, љубителите на фудбалот ќе можат да ја погледна играта на Победа, која на свој терен во подготвителниот период, ќе одигра пријателски меч со албанскиот тим Егнатиа.

 

Дел од текстот преземенhttps://shampion.mk/

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе