ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Водата кај „Че“ не е за пиење

Центар за јавно здравје-Прилеп

420

Врз основа на направеното тестирање на водата за пиење од мерното место Плетвар крај патната чешма кај ресторанот „Че“, од Центарот за јавно здравје ги информира граѓаните дека водата од оваа чешма не е здравствено исправна и не смее да се користи за пиење.

Исто така, од прилепскиот Центар за јавно здравје информираат дека неисправна за пиење е и водата од јавната чешма во с.Плетвар. Медицинските стручњаци препорачуваат водата да не се користи за пиење, без претходно вриење од 10 минути.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе