Прилеп
недела, 8 септември, 2024
Пела Радио

Силекс триумфираше во Прилеп!

Силекс, совладувајќи ја Победа со 4:1 триумфираше на гостувањето во Прилеп,  и со тоа остана во трката за влез меѓу трите најдобри во шампионатот.

Уште во деветтата минута беше отворена серијата голови од Стефан Милосављевиќ на Силекс . По 20 минути игра во второто полувреме Василије Делибашиќ израмни на 1:1, а три минути подоцна Александар Катаниќ му доносе предност на Силекс од 2:1 по прецизно изведен удар од 11 метри. Катанаќ во 72-та зголеми на 3:1, а на 10 минути пред крајот истиот играч повторно се запиша во листата на стрелците за конечни 4:1 за Силекс.

Би можело да ве интересира

Снежна голеада „Под Тумбе кафе“ ФК Победа: Шкупи 3:3

Гордана Цветаноска

Чантурија е нов тренер на РК Прилеп

Прилепчанката Јованоска ќе се бори за бронзен медал на Европското карате првенство

Порталот ПелаМК користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Можете да се откажете во секое време. Прифаќам Повеќе