ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

март 2018

Уште еден пораз во плеј аутот на РК Прилеп

Ракометната екипа на Прилеп со засилувањата Петкоски, Бозароски, Ангелоски и Димоски само во првиот дел успеа да им се спротистави на Радовиш во рамките на второто коло од плеј аутот на ракометната Суперлига. Првите 30 минути завршија со…

Колоски: Дијаспората е партнер во градењето на иднината на Македонија

Обединета Македонска Дијаспора останува на ставовите за неприфаќање на промена на уставното име на државата, создавање на надпартиска платформа околу тоа прашање со јасни црвени линии и напуштање на преговорите со јужниот сосед, истакна при…

Работниците од Еурокомпозит се враќаат на редовните работни обврски

Работниците од Еурокомпозит ги прекинуваат блокадите и протестите, досегашниот генерален директор Александар Кузески си поднел неотповиклива оставка. Како што најавува Роберт Богданоски од синдикалната организација на оваа фабрика за…

22 години успешно постоење на Општина Новаци

Со положување свежо цвеќе пред споменикот на народниот херој Славко Лумбарковски во истоименото централно училиште, како и на гробот на загинатиот херој Пеце Матичевски родум од Новаци, а загинат во конфликтот во 2001 година, денеска…

Што се гради во близина на касарната во Прилеп?!

Во Прилеп ќе се гради Информатички центар за зачувување податоци, во услови на катастрофи и елементарни непогоди По дезинформациите пласирани на интернет и социјалните мрежи дека во Прилеп ќе се гради камп за бегалци, Општина Прилеп…

Ветераните на припомош на РК Прилеп

Александар Бозароски, Менде Петкоски, Филип Ангеловски и ветеранот Тони Димоски се староновите имиња со кои ќе се подобрува ростерот на младиот состав од Ракометниот клуб Прилеп. Овие тројца поранешни играчи на прилепските ракометни клубови…

Не се гледа крајот на тунелот Еурокомпозит, блокадите продолжуваат!

Два часа регионалниот пат Прилеп - Градско кај Заполшки мост беше блокиран од вработените на Еурокомпозит. Колоната од возила од едниот и од другиот правец беше долга повеќе од 4 километри. Легитимниот протест и блокада на патниот правец е…

Дали вториот пензиски столб ги „јаде“ парите на пензионерите?

Преку 40 проценти од парите кои се потребни за исплата на пензиите Пензискиот фонд ги обезбедува преку буџетот. Професорот и економист Трајко Славески вели дека најважната и првична причина за дефицитот е преминувањето во приватните…

Прилепскиот ракометар Томче Петрески на чело на РК Пелистер

Дали некогашниот прилепски ракометар на Тут-Kом, репрезентативец и интернационален играч и тренер, Томче Петрески,  ќе застане на чело на РК Пелистер ?! По големиот пораз во плеј оф дуелот со Еурофарм   (22:15) раководството на РК…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: