ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

јуни 2022

Лајонсите донираа опрема за очното одделение во Градската болница

Интернационалната асоцијација Лајонс донираа опрема за потребите на очното одделение при Градската болница Прилеп. На овој начин продолжува меѓусебната соработка во интерес на граѓаните посочи Кети Смилеска, директор на Градската болница…

Стерјоска Локвенец: Прилеп веќе подолг период е претворен во град на насилството

Прес конференција во врска со безбедносната состојба во Прилеп денеска,а по повод вчерашниот инцидент со опожарувањето на автомобилот на Рубин Абрашоски, директорот на ЈКП Комуналец Прилеп, денеска одржа Ирена Стерјоска Локвенец од ОК на…

Општина Прилеп: Во неколку населени места – водата од јавните чешми не е здравствено исправна

Според известувањето од Општина Прилеп, а во врска со бактериолошката исправност на водата од јавните чешми, граѓаните од неколку населени места не смеат да ја користат водата за пиење во : Беловодица, с.Ореовец – јавна чешма сред село,…

СВР Битола-ОВР Прилеп: Категорично и целосно ги демантираме дезинформациите во изјавата од…

Секторот за внатрешни работи Битола - ОВР Прилеп преку писмена реакција - демант се огласи по денешната изјава на градоначалникот Борче Јовчески во врска со безбедносната состојба во Прилеп. Демантот го пренесуваме во целост:  „Секторот за…

Тешко повреден моторциклист во судар со патничко возило на ул „11 ти Октомври„

На 29.06.2022 околу 15.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул„11 Октомври“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд“, управувано од А.И.(64) од с.Црнилиште, општина Долнени и мотоцикл „бенели“,…

(ВИДЕО)Јовчески: Апелирам до министерот Спасовски да преземе соодветни мерки за заштита на Прилеп

По вчерашниот вандалистички чин кога непознат сторител го опожари семејниот автомобил на раководителот на ЈКП Комуналец се огласи градоначалникот на Прилеп Борче Јовчески , кој го осуди настанот и ја искажа својата загриженост за…

Перканоска: Со поддршката од сопругот, целта ми е да бидам пример за моите ќерки!

Дека успешноста на една жена менаџер секогаш го има темелот во семејството, потврда е Даниела Перканоска генерален менаџер на Авто Контрол Прилеп, компанија која последниве 2 децении континуирано се надградува и развива. На…

Просечната цена на електричната енергија се покачува за 7,4 %

Новите цени за универзалниот снабдувач ЕВН ХОМЕ ДОО Скопје, кои ќе бидат на сила од 1 јули 2022 година се димензионирани скалесто по блокови, така што оние кои трошат помалку електрична енергија ќе плаќаат пониска цена, за разлика од оние…

Се враќаат препораките за носење на маски во здравствените установи, згрижувачните установи ,…

Според денешните податоци од Институт за јавно здравје регистриран еден починат и 148 нови Ковид случаи,  од направени 1 261 тестови , со што, во пораст е бројот на позитивни случаи на Ковид 19 во однос од минатата недела, зголемувањето…

Физичкото насилство во регионов во постојан раст

Дека физичкото насилство во регионов е во постојан раст потврдуваат информациите од полициски билтен кои на дневна основа се однесуваат на пријави од граѓани или интервенции од полициските службеници за спречување на насилство или…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: